Razem 31 422 firm !
Polskie firmy, sklepy, eshopy
PL CZ SK DE AT CH FR IT UK US ES HU
Tekstowe informacje o firmie
SFERIA to pierwsza w Europie sieć przenośnej, bezprzewodowej telefonii stacjonarnej.
SFERIA to dostęp do różnorodnych usług telefonicznych i internetowych.
SFERIA to łączność drogą radiową.
SFERIA to najnowocześniejsza technologia cyfrowa CDMA i CDMA 2000 1X EVDO.
SFERIA to usługi telefoniczne, faks i internet, dostosowane do potrzeb klientów indywidualnych oraz biznesowych.
SFERIA to niezwykle zróżnicowana oferta dla każdego: od atrakcyjnych taryf bez abonamentu do taryf biznesowych z niskimi kosztami połączeń!

HISTORIA SFERII

Historia Sferii zaczyna się w roku 1990. Wtedy to założona została spółka O.S.P. Polpager Sp. z o.o. świadcząca usługi systemu przywoławczego na terenie całej Polski.

Transmisja radiowa sygnałów przywoławczych odbywała się w systemie MBS, za pomocą nadajników UKF-FM. Kiedy w grudniu 1999 r., zgodnie z rozporządzeniem Ministra Łączności, nadajniki radiofoniczne, pracujące w zakresie 66-74 MHz, zostały zamknięte, firma musiała zrezygnować ze świadczenia usług w sieci przywoławczej i zmienić profil działalności.

W 2000 roku (wciąż jako Polpager O.S.P.) otrzymaliśmy ogólnopolską koncesję na świadczenie usług w zakresie transmisji danych i Internetu. Rozpoczęliśmy tworzenie pierwszej w Europie sieci bezprzewodowej telefonii stacjonarnej, działającej w technologii CDMA 2000 1X.
Usługi w zakresie przenośnej bezprzewodowej telefonii stacjonarnej i transmisji danych świadczymy od listopada 2002 roku. Obszarem naszych działań jest Warszawa i jej okolice (strefa numeryczna 0-22), a od 2008 roku także Ostrołęka (strefa 0-29).

W grudniu 2005 r. nastąpiła zmiana nazwy i statusu spółki O.S.P. Polpager Sp. z o.o. na SFERIA S.A.

W marcu 2007 roku wprowadziliśmy usługę szerokopasmowego bezprzewodowego dostępu do Internetu, realizowanego w nowoczesnej technologii CDMA 2000 1xEV-DO. Nowy standard - EVDO - umożliwił transmisję danych z prędkością do 2,4 Mb/s. Obecnie dzięki zastosowaniu standardu EVDO Rev-A (poprzednio EVDO Rev-0) nastąpił wzrost maksymalnej możliwej prędkości pobierania danych nawet do 3,1 Mb/s.

W maju 2007 roku wprowadziliśmy na rynek pierwszy telefon nomadyczny - NOMADIC. Było to rozwiązanie innowacyjne na skalę europejską, jeśli nie światową. NOMADIC jest kompilacją telefonu stacjonarnego i komórkowego. Połączenia inicjowane są z niego wg stacjonarnego planu numeracyjnego, on sam również posiada numer pochodzący ze stacjonarnego planu numeracyjnego. Jednocześnie oferowane przez niego mobilność, możliwość wysyłania SMS-ów czy korzystanie z Internetu są typowymi cechami telefonu komórkowego.

W maju 2008 wprowadziliśmy na rynek NOMADIC NA KARTĘ - pierwszy w Polsce telefon stacjonarny na kartę. Działa na zasadzie usługi przedpłaconej, oczywiście również oparty na technologii radiowej CDMA.

W czerwcu 2008 mogliśmy się pochwalić już 100 000 zadowolonych użytkowników!

Obecnie stale rozbudowujemy naszą infrastrukturę. Naszym priorytetowym celem jest rozszerzenie zasięgu sieci o kolejne rejony kraju. W pierwszej kolejności będą to: Trójmiasto, Łódź, aglomerację Śląską, Poznań i Kraków.
Siedziba firmy, kontakty
Dane kontaktowe
Zasięg: Cała Polska
Adres siedziby: ul. Pawia 55 01-030 Warszawa
Telefon: +48224974536
E-mail: info@sferia.pl
Web: www.sferia.pl
Pozostałe możliwości i linki
wyszukiwanie
Logowanie
REKLAMA
© 2003-2010 Hiperogłoszenia (Bezpłatne ogłoszenia, alfabet firm, katalog produktów - wszelkie prawa zastrzeżone)