Razem 27 469 firm !
Polskie firmy, sklepy, eshopy
PL CZ SK DE AT CH FR IT UK US ES HU
Tekstowe informacje o firmie
Wszystko co powinnaś / powinieneś wiedzieć o antenach DVB-T

Jedną z konsekwencji zamieszania, jakie zaistniało w okresie zmiany technologii nadawania sygnału telewizji naziemnych z analogowej na cyfrową, było pojawienie się tajemniczo brzmiącej frazy "anteny DVB-T". Wynika to z fałszywego przekonania, że do odbioru sygnału cyfrowego niezbędna jest specjalna antena. W rzeczywistości wystarczy nowy odbiornik telewizyjny lub dekoder, a za antenę może nam posłużyć nawet najzwyklejsza antena pokojowa (pod warunkiem że nadajnik znajduje się wystarczająco blisko). Jednakże z uwagi na fakt, że wszystkie telewizje naziemne w naszym kraju są nadawane w standardzie DVB-T, przez określenie "anteny DVB-T" powinniśmy rozumieć po prostu "anteny do odbioru telewizji naziemnej". Ostatecznie są to te same anteny, z których korzystaliśmy dotychczas.
Nie oznacza to bynajmniej, że dobór anteny nie ma wpływu na jakość obrazu pojawiającego się na ekranach naszych telewizorów. Wspomniane anteny pokojowe sprawdzą się jedynie wówczas, gdy nadajnik znajduje się w promieniu mniejszym niż 10km od naszego odbiornika. W przeciwnym razie powinniśmy zaopatrzyć się w antenę o większym zasięgu – na ogół będzie to antena siatkowa lub kierunkowa.
Dla wyboru właściwej anteny DVB-T kluczowe będzie wzięcie pod uwagę następujących czynników: odległość naszej anteny od najbliższego nadajnika naziemnego, ukształtowanie terenu pomiędzy nadajnikiem a naszą anteną oraz stopień zabudowy w bezpośredniej okolicy naszego domu. W idealnej sytuacji nadajnik powinien "widzieć się" z anteną, niemniej taka sytuacja rzadko ma miejsce. Na szczęście sygnał cyfrowy ma tę przewagę nad analogowym, że odbity od przeszkód terenowych kumuluje się i wzmacnia. Dlatego niekiedy korzystniej będzie skierować antenę nie na nadajnik, lecz na sąsiedni budynek, od którego sygnał może się odbijać. Należy się też trzymać żelaznej zasady "im wyżej, tym lepiej", bo nawet najlepsza antena nie złapie nam żadnego sygnału, jeśli postawimy ją w piwnicy. Jeśli zależy nam na odbieraniu z kilku nadajników równocześnie, musimy liczyć się z zakupem osobnej anteny do każdego kolejnego nadajnika. W wyjątkowych sytuacjach jedna antena o wysokim połowie mocy może wystarczyć, ale tylko jeśli odległość kątowa pomiędzy nadajnikami nie jest zbyt duża.
W roli anteny DVB-T najlepiej sprawdzi się antena kierunkowa. Przede wszystkim dlatego, że ma największy zasięg (nawet do 70km). Poza tym popularne "Yagi" charakteryzują się lekkością i niewielkimi gabarytami, co ułatwia montaż. Nieco gorzej wypadają anteny siatkowe, których jakość jest bardzo zróżnicowana w zależności od producenta. Specjaliści z reguły odradzają kupowanie tych anten siatkowych, które wyposażono w szerokopasmowe zasilacze, ponieważ negatywnie odbijają się one na jakości odbieranego obrazu.
Przy zakupie anteny DVB-T powinniśmy zwracać szczególną uwagę na zakres odbieranych przez nią częstotliwości. W przypadku nowoczesnej anteny kierunkowej będzie on wynosił 470-862 Mhz.
Anteny DVB-T http://satskleptv.pl/
Siedziba firmy, kontakty
Dane kontaktowe
Zasięg: Cała Polska
Adres siedziby: Krótka 8, 62-030 Luboń
Telefon: +48506067794
E-mail: satskleptv@sendit.net.pl
Web: satskleptv.pl/
Pozostałe dane, ciekawostki
  • Forma prawna przedsiębiorstwa: Sp. z o.o.
Pozostałe możliwości i linki
wyszukiwanie
Logowanie
REKLAMA
© 2003-2010 Hiperogłoszenia (Bezpłatne ogłoszenia, alfabet firm, katalog produktów - wszelkie prawa zastrzeżone)