Razem 27 231 firm !
Polskie firmy, sklepy, eshopy
PL CZ SK DE AT CH FR IT UK US ES HU
Tekstowe informacje o firmie
Czy można uprawiać rośliny bez ziemi?
W dobie rozwoju cywilizacji i dramatycznego zwiększania się liczebności ludzi zamieszkujących ziemię, ludzkość poszukuje różnorodnych alternatyw związanych z uprawą roślin. Jedną z nich jest hydroponika.
Co to jest hydroponika?
Hydroponika to inaczej bezglebowa produkcja roślin, która, dzięki wykorzystaniu odpowiednich pożywek wodnych, umożliwia produkcję różnych gatunków roślin na skalę przemysłową. Zazwyczaj tę technikę wykorzystuje się w szklarniach, głównie do produkcji warzyw i kwiatów.
Ta metoda uprawy roślin może stanowić nowoczesne rozwiązanie dla rolnictwa i z powodzeniem można ja wykorzystywać na obszarach charakteryzujących się brakiem odpowiednich pod uprawę gleb. Co więcej, hydroponika nie generuje pewnych obowiązków, które jednoznacznie kojarzą się z uprawą roślin w tradycyjnej ziemi – mianowicie nie występuje w tym przypadku tak zwane zjawisko zmęczenia gleby, które wymusza na rolnikach i działkowiczach stosowanie płodozmianu oraz zasilania ziemi nawozami organicznymi i mineralnymi.
Zalety hydroponiki
Uprawy oparte na wodzie mogą gwarantować wyższe plony w uprawie. Umożliwiają one pełną kontrolę nad dostarczaniem roślinom konkretnych składników odżywczych, co bezpośrednio przekłada się na szybszy wzrost, możliwość gęstszego sadzenia poszczególnych sadzonek oraz bogatsze plony w porównaniu do tradycyjnego rolnictwa.
Hydroponika jest niewątpliwie uprawą bardzo ekologiczną, zarówno dla środowiska naturalnego, jak i dla człowieka. Uprawa roślin tą metodą pozwala znacznie ograniczyć wykorzystanie wody wyłącznie do stopnia niezbędnego dla prawidłowego rozwoju roślin. Co więcej, jest także bardzo bezpieczna dla człowieka, ponieważ w trakcie upraw nie stosuje się pestycydów, które mogą szkodzić ludzkiemu organizmowi oraz zapobiega się pobieraniu przez rośliny wszelkiego typu zanieczyszczeń i kancerogennych metali ciężkich znajdujących się w środowisku naturalnym.
Ten sposób uprawy roślin nie jest wyłącznie zarezerwowany dla wyspecjalizowanych gospodarstw i przedsiębiorstw. Z powodzeniem można zorganizować we własnym domu małą hodowlę hydroponiczną, opartą na tych samych zasadach – to znaczy dostarczaniu roślinom wody z odpowiednimi substancjami odżywczymi.
Siedziba firmy, kontakty
Dane kontaktowe
Zasięg: Cała Polska
Adres siedziby: Barbary 11, Kraków
E-mail: fauna@sendit.net.pl
Web: www.flora-fauna.pl/pol_m_Systemy-Hydro-i-Aeroponiczne_Hydroponika-304.html
Pozostałe dane, ciekawostki
  • Forma prawna przedsiębiorstwa: Sp. z o.o.
Pozostałe możliwości i linki
wyszukiwanie
Logowanie
REKLAMA
© 2003-2010 Hiperogłoszenia (Bezpłatne ogłoszenia, alfabet firm, katalog produktów - wszelkie prawa zastrzeżone)