Razem 27 640 firm !
Polskie firmy, sklepy, eshopy
PL CZ SK DE AT CH FR IT UK US ES HU
Tekstowe informacje o firmie
Tradycje rzemieślnicze w naszej rodzinie sięgają czasów XIX wieku.

Pradziadek Feliks Kulenty w latach 1891-1926 był wiejskim kowalem we wsi Paskudy (gmina Ulan). Jego syn Czesław postanowił zostać stolarzem. Ożenił się we wsi Gąsiory i w 1935 r. otworzył pierwszy na tym terenie zakład stolarski, w którym wykonywał drzwi, okna, ościeżnice, meble kuchenne i pokojowe oraz sakralne. Do dziś w miejscowym kościele znajduje się konfesjonał wykonany ręcznie oraz kredencja (komoda, w której przechowuje się szaty i inne przedmioty liturgiczne). Do roku 1967 zatrudniał dwie lub trzy osoby, szkolił uczniów oraz wyuczył zawodu swego jedynego syna - Benedykta. Zmarł w 1967 roku w wieku 50 lat.

Zakład po śmierci ojca przejął syn, który prowadził firmę samodzielnie od 1967 r. do 1990 r., wykonując tradycyjne meble dla okolicznej ludności. Następnie zakład został przekształcony w spółkę.

Jej współwłaściciele to senior Benedykt i dwaj synowie Andrzej i Jacek. Został zmieniony profil produkcji z mieszanej na meblową. Wspólnicy: ojciec Benedykt i synowie Andrzej i Jacek posiadają dyplomy mistrzowskie i duże doświadczenie w rzemiośle - stolarstwo. W firmie zdobyło umiejętności i wiedzę 42 uczniów.

Od 1995 roku zakład zajmuje się wyłącznie meblami projektowanymi na indywidualne życzenie klienta - do mieszkań, aptek, szpitali, biur, hoteli, szkół itp.

30 marca 2000 r. firma została Laureatem 4 edycji Ogólnopolskiego konkursu "Złote Laury" organizowanym przez Związek Rzemiosła Polskiego, Naczelną Radę Handlu i Usług i Miesięcznik "Super Kontakty". Nagrodzone zostały 24 firmy. Nasz zakład otrzymał wyróżnienie za osiągnięcia menedżerskie i wkład w promowanie rzemiosła polskiego.

26 czerwca 2000 r. otrzymaliśmy honorowe wyróżnienie, jakim jest "Wawrzyn Podlasia" przyznany w kategorii Produkt Roku za meble kuchenne z drewna litego projektowane indywidualnie przyznane przez organizatora konkursu "Słowo Podlasia" pod patronatem wicemarszałka Sejmu Franciszka Jerzego Stefaniuka.

Od 1 czerwca 2001 r. działa filia w Majdanie koło Warszawy, gdzie możemy zobaczyć stale rozbudowywaną i unowocześnianą ekspozycję (wg sugestii klientów).

W dniach 26 do 28 września 2002 roku firma wzięła udział w II Międzynarodowych Targach Mebli w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Na targach prezentowały swoje oferty najbardziej liczące się firmy na rynku meblowym. Nasze stoisko zachęcało klientów do obejrzenia wirtualnego katalogu naszych wyrobów i stworzenia projektu swojej wymarzonej kuchni. Dało także możliwość zapoznania się z najnowszą ofertą produktów i usług naszej firmy, wymiany doświadczeń i nawiązania współpracy.

Dnia 14.09.2005 r. zostaliśmy laureatem konkursu "Promujmy najlepszych" w kategorii - "Najlepsza inicjatywa gospodarcza - najlepszy przedsiębiorca roku 2004". Organizatorem tego konkursu było Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych i Lubelska Fundacja Rozwoju Oddział w Radzyniu Podlaskim.

Firma kooperuje z wieloma firmami łącząc w swych meblach nowoczesność, indywidualizm i praktyczność. Nieprzerwanie istnieje na rynku od 1935 roku, a więc prawie 70 lat i w dalszym ciągu prężnie się rozwija.
Siedziba firmy, kontakty
Dane kontaktowe
Zasięg: Cała Polska
Adres siedziby: 21-307 Ulan Majorat, Gąsiory 51a woj. lubelskie
Telefon: +48833519192
E-mail: kulenty@kulenty.pl
Web: www.kulenty.pl/
Osoby kontaktowe
  • Benedykt Kulenty
Pozostałe możliwości i linki
wyszukiwanie
Logowanie
REKLAMA
© 2003-2010 Hiperogłoszenia (Bezpłatne ogłoszenia, alfabet firm, katalog produktów - wszelkie prawa zastrzeżone)