Razem 30 199 firm !
Polskie firmy, sklepy, eshopy
PL CZ SK DE AT CH FR IT UK US ES HU
Tekstowe informacje o firmie
Hotel BAST należy do najpiękniejszych budowli miasta Inowrocławia - stolicy Kujaw. Położony jest w centrum uzdrowiskowego miasta u zbiegu ulic Królowej Jadwigi, która prowadzi szeregiem pięknych, secesyjnych kamienic do zabytkowego rynku oraz ulicy Solankowej prowadzącej do Parku Zdrojowego, gdzie znajdują się tężnie solankowe.Hotel zaprojektował w stylu eklektycznego neobaroku, wybitny architekt Tomasz Pajzderski , twórca między innymi hotelu "BAZAR" w Poznaniu, wnętrza pałacu klasycystycznego w Lubostroniu, Fary w Brześciu Kujawskim.
Budynek oddano do użytku 19 października 1901 roku. Aktualnie obiekt, jako dobro kultury narodowej, wpisany jest do rejestru zabytków. W mijającym stuleciu hotel gościł i nadal gości wielu znanych, wybitnych osobistości z kręgu nauki, kultury, polityki, filmu i biznesu, tu - między innymi w przedwojennej Polsce gościł generał Władysław Sikorski, Jan Kasprowicz.

Bast był miejscem wielu ważnych dla miasta wydarzeń, był ośrodkiem polskości w okresie zaborów. Był i nadal jest centrum życia kulturalnego miasta.W obiekcie poza częścią hotelową znajduje się bank i szereg sklepów różnej branży. Zabytkowy budynek posiada nowoczesne pokoje standardu***, jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych, dwie sale bankietowo-konferencyjne, re-staurację, garaże. Oferujemy usługi na wysokim poziomie w ciepłej, domowej atmosferze.
Siedziba firmy, kontakty
Dane kontaktowe
Zasięg: Cała Polska
Adres siedziby: ul.Królowej Jadwigi 35,88-100 Inowrocław
Telefon: +48523572024
Web: www.hotelbast.pl/
Pozostałe możliwości i linki
wyszukiwanie
Logowanie
REKLAMA
© 2003-2010 Hiperogłoszenia (Bezpłatne ogłoszenia, alfabet firm, katalog produktów - wszelkie prawa zastrzeżone)