Razem 29 616 firm !
Polskie firmy, sklepy, eshopy
PL CZ SK DE AT CH FR IT UK US ES HU
Tekstowe informacje o firmie
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe ALMOT rozpoczęło swoją działalność w 1983 roku jako zakład rzemieślniczy produkujący tłoki i cylindry do silników spalinowych na rynek krajowy. Transformacja ustrojowa oraz ambicje zawodowe załogi powodują wyraźny rozwój firmy od 1990 r. Powstają nowe budynki produkcyjne i socjalne. Wprowadzono nowoczesne procesy produkcyjne w zakresie odlewnictwa. Wymieniono park maszynowy na obrabiarki sterowane numerycznie przez co możliwe było zwiększenie ilości, asortymentu i jakości produktów.

Przedsiębiorstwo obecnie zatrudnia ponad 70 wyspecjalizowanych pracowników i produkuje blisko 200 różnych aluminiowych artykułów do motocykli i motorowerów, chociaż nadal naszą specjalnością jest produkcja tłoków i cylindrów. Doskonała jakość produktów zaspokajająca wymagania klientów pozwala na utrzymanie kontaktów handlowych z ponad 600 odbiorcami krajowymi.

Wyroby firmy zostały również docenione na rynkach zagranicznych. Nasze produkty są znane w Europie, Afryce i Ameryce. Aby jeszcze bardziej uwiarygodnić jakość naszych produktów, wprowadzono w firmie w 2002 r. system zarządzania jakością ISO 9001. Warto zauważyć, że w roku 1994 udział eksportu produktów wynosił 35%, a w 2008 osiągnął poziom bliski 75%. Wzrost ten utrzymuje się również w roku bieżącym. Chlubą firmy jest to, że większość eksportowanych, wysoko przetworzonych produktów trafia na trudny rynek niemiecki i do USA.
Firma ALMOT prowadzi również działalność handlową przez hurtownię części i akcesoriów do motocykli, motorowerów i skuterów. Początkowo na bazie własnych produktów prowadzona była tylko sprzedaż stacjonarna. W miarę wzrostu zainteresowania klientów, od roku 1992 hurtownia sprzedaje również produkty innych wytwórców. Rozwój firmy powoduje uruchomienie sprzedaży akwizycyjnej. W roku 1998 następuje dalszy rozwój działalności w związku z oddaniem do użytku nowego obszernego budynku magazynowego. Od tego czasu znacznie wzrasta import i eksport oferowanych artykułów motocyklowych, co pozwala na ciągły wzrost obrotów tej działalności. Od 2009 roku prowadzimy również sprzedaż ubiorów motocyklowych.
Siedziba firmy, kontakty
Dane kontaktowe
Zasięg: Cała Polska
Adres siedziby: GNIEWKÓWIEC 3, 88-180 ZŁOTNIKI KUJAWSKIE
Telefon: +48523517669
Fax: +48523517729
E-mail: info@almot.com.pl
Pozostałe możliwości i linki
wyszukiwanie
Logowanie
REKLAMA
© 2003-2010 Hiperogłoszenia (Bezpłatne ogłoszenia, alfabet firm, katalog produktów - wszelkie prawa zastrzeżone)