Razem 26 449 firm !
Polskie firmy, sklepy, eshopy
PL CZ SK DE AT CH FR IT UK US ES HU
Tekstowe informacje o firmie
Inter Cars jest importerem i dystrybutorem części zamiennych do samochodów osobowych oraz pojazdów użytkowych. Oferta Spółki obejmuje również wyposażenie warsztatowe, w szczególności urządzenia do obsługi i naprawy samochodów oraz części do motocykli i tuningu.
Inter Cars S.A. – największy dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Europie Środkowo – wschodniej. Od maja 2004 r. spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych. W lipcu 2007 r. spółka podpisała porozumienie o połączeniu z firmą JC Auto - liderem w segmencie części do samochodów japońskich i koreańskich. Dzięki fuzji na polskim i europejskim rynku motoryzacyjnym wzmacnia się istotnie rola Inter Cars S.A., której celem strategicznym jest utrzymanie pozycji lidera w Europie Środkowo-Wschodniej.

Inter Cars S.A. posiada obecnie 118 filii w kraju oraz 52 oddziały w Europie (Czechy, Słowacja, Ukraina, Litwa, Węgry, Chorwacja, Włochy, Belgia). W ofercie Spółki znajduje się ponad milion różnych części zamiennych do samochodów osobowych jak i ciężarowych. Bez względu na to czy samochód jest marką europejską czy azjatycką klienci mają pod ręką pełny asortyment części oraz olbrzymią ilość narzędzi i wyposażenia warsztatowego. Taka różnorodność sprawia, że w tej chwili jest to najbogatsza oferta w Polsce.

Obok dystrybucji części, stanowiącej główny przedmiot działalności Inter Cars S.A., firma prowadzi sprzedaż legendarnej marki motocykli TRIUMPH /poprzez sieć placówek o nazwie Inter Motors/ oraz części i akcesoriów do innych marek motocykli. Inter Cars S.A. jest właścicielem dwóch spółek zależnych: Lauber Sp. z o.o. /wcześniej pod nazwą Eltek/ (od 2003) zajmującej się regeneracją części samochodowych oraz Feber Sp. z o.o. (od 2004) produkującej przyczepy i naczepy. W 2006 roku skonsolidowane przychody Grupy Inter Cars S.A. pierwszy raz w historii przekroczyły miliard złotych.
Firma jest także właścicielem ogólnopolskiej sieci warsztatów Q-Service, Q-Service Truck, która obecnie liczy około 490 punktów w Polsce oraz posiada licencję na rozwój w Polsce, w Czechach i na Słowacji ogólnoeuropejskiej sieci serwisów AutoCrew, w skład, której wchodzi ponad 60 warsztatów samochodowych. W połączeniu z siecią Perfect Service, należącą kiedyś do JC Auto, ilość warsztatów jest bliska 1000. Od ubiegłego roku funkcjonuje także Q-Service Motor Sport, sieć warsztatów specjalizująca się w tuningu samochodów
Siedziba firmy, kontakty
Dane kontaktowe
Zasięg: Cała Polska
Adres siedziby: ul. Powsińska 64, 02-903 Warszawa
Telefon: +48227141710
Fax: +48227141918
Web: www.intercars.com.pl
Pozostałe możliwości i linki
wyszukiwanie
Logowanie
REKLAMA
© 2003-2010 Hiperogłoszenia (Bezpłatne ogłoszenia, alfabet firm, katalog produktów - wszelkie prawa zastrzeżone)