Razem 30 472 firm !
Polskie firmy, sklepy, eshopy
PL CZ SK DE AT CH FR IT UK US ES HU
Tekstowe informacje o firmie
Zakład powstał na początku lat 80tych jako autoserwis gwarancyjny i pogwarancyjny produkowanych ówcześnie FIAT 126pI (inwalidzki) przez Fabrykę Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej. Był to ówcześnie jedyny tego typu zakład w kraju. Po krótkim okresie działalności uzyskaliśmy również autoryzację na naprawy gwarancyjne drugiego na polskim rynku samochodu dla osób niepełnosprawnych jakim był Trabant 600 i 601 hycomat.

Coraz więcej osób niepełnosprawnych do swoich potrzeb nabywało trochę większe samochody osiągane na krajowym rynku Skoda; FIAT 125 i nawet Polonezy. Wymagało to od nas przekonstruowania odpowiednich osprzętów inwalidzkich do takich samochodów. Jednak aby być w zgodzie z prawem drogowym każdy przystosowany przez nas samochód był dopuszczany do ruchu drogowego przez Rzeczoznawcę Techniki Samochodowej. Te procedury pochłaniały często więcej czasu niż montaż osprzętów inwalidzkich w tych samochodach więc poczyniliśmy starania o uzyskanie odpowiednich uprawnień do samodzielnego dopuszczania do ruchu drogowego samochodów przystosowanych dla osób niepełnosprawnych. Takie uprawnienia uzyskaliśmy w 1987roku jako jedyni w kraju (do dnia dzisiejszego) w tej branży.

Kolejne lata działalności nakreślały nowe potrzeby konstrukcji lub ich adaptacji różnych osprzętów umożliwiających kierowanie a później i przewóz inwalidów w nowo produkowanych samochodach. Wprowadziliśmy do swojego asortymentu:

ręczne sterowanie hamulcem zasadniczym i gazem z manetką suwakową,
nożne sterowanie biegami,
obrotowo-wysuwny fotel kierowcy lub pasażera,
w tych oprzyrządowaniach posiadamy unikakalne jedyne w kraju własne konstrukcje.

W zakresie montażu sprzęgieł automatycznych współpracujemy ponad ćwierć wieku z producentem tych sprzęgieł CEBRON Warszawa.

Obecnie podjęliśmy współpracę z czeskim producentem szerokiego asortymentu pomocniczego dla osób niepełnosprawnych bardzo poszerzając ofertę na rynku krajowym o asortyment dotychczas nie znany i nie stosowany lub finansowo nieosiągalny przez większość naszych klientów.
Wybrane nowości przedstawiamy w galerii.


Naszymi atutami w działalności są:

* Wydawanie na przystosowane dla osób niepełnosprawnych samochody zaświadczeń eliminujących obowiązkową kontrolę w Stacji Kontroli Pojazdów lub Rzeczoznawcy Techniki samochodowej.
* Bezpłatny i bezterminowy serwis, wg. wydanych warunków gwarancji.
* Darmowy nocleg w hotelu dla osoby niepełnosprawnej na czas adaptacji auta.
* Ergonomia i praktyczność konstrukcji montowanych osprzętów inwalidzkich (jedynych na krajowym rynku)
* Długotrwała żywotność stosowanych urządzeń i relatywnie niska cena usług.
* Niezawodność - stosując się do naszych zaleceń eksploatacyjnych i bezpłatnych planowanych przeglądów i napraw
* Wyłączna ścisła specjalizacja działalności- przystosowywania samochodów dla osób niepełnosprawnych-jest to gwarancją wysokiej jakości.
Siedziba firmy, kontakty
Dane kontaktowe
Zasięg: Cała Polska
Adres siedziby: 43-309 Bielsko-Biała, ul. Sarnia 17a
Telefon: +4833814-48-43
E-mail: autoinwalida @ autoinwalida . pl
Web: www.autoinwalida.pl
Pozostałe możliwości i linki
wyszukiwanie
Logowanie
REKLAMA
© 2003-2010 Hiperogłoszenia (Bezpłatne ogłoszenia, alfabet firm, katalog produktów - wszelkie prawa zastrzeżone)