Razem 30 866 firm !
Polskie firmy, sklepy, eshopy
PL CZ SK DE AT CH FR IT UK US ES HU
Tekstowe informacje o firmie
Otwarty Fundusz Emerytalny Warta (wcześniej OFE "DOM") utworzony został na podstawie zezwolenia Urzędu Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi z dnia 29 stycznia 1999 roku. Celem Funduszu jest gromadzenie i lokowanie comiesięcznych składek jego Członków na poczet przyszłej emerytury. OFE Warta jest w ścisłej czołówce najlepiej inwestujących funduszy emerytalnych w Polsce.

Otwartym Funduszem Emerytalnym Warta zarządza Powszechne Towarzystwo Emerytalne Warta S.A. (wcześniej PTE "DOM" S.A.), które rozpoczęło swoją działalność na podstawie zezwolenia Urzędu Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi (obecnie Komisja Nadzoru Finansowego) z dnia 20 listopada 1998 roku. Kapitał akcyjny Towarzystwa wynosi 233 mln zł.

PTE WARTA S.A. (wcześniej PTE "DOM" S.A.) stworzyli TUiR Warta S.A. i Citibank (Poland) S.A. Na przestrzeni 5 kolejnych lat zachodziły zmiany w akcjonariacie Towarzystwa. W roku 2000 Citibank (Poland) S.A. sprzedał wszystkie posiadane przez siebie akcje PTE "DOM" S.A., spółce Kulczyk Holding S.A. z siedzibą w Warszawie. Następnie akcje te od Kulczyk Holding S.A. nabyło TUiR Warta S.A. i od 7 grudnia 2004 roku TUiR Warta S.A. jest jedynym akcjonariuszem Towarzystwa.

TUiR Warta S.A. istnieje od ponad 80 lat. Jest jedną z największych firm ubezpieczeniowych. Jest pierwszą firmą ubezpieczeniową, która otrzymała certyfikat ISO 9002. Obecnie z produktów ubezpieczeniowych TUiR Warta S.A. korzysta około 1 miliona klientów indywidualnych i instytucjonalnych.
Siedziba firmy, kontakty
Dane kontaktowe
Zasięg: Cała Polska
Adres siedziby: 00-805Warszawa Chmielna 85/87
Telefon: +48(022)582-89-00
E-mail: info@ofewarta.pl
Web: www.ptewarta.pl
Pozostałe możliwości i linki
wyszukiwanie
Logowanie
REKLAMA
© 2003-2010 Hiperogłoszenia (Bezpłatne ogłoszenia, alfabet firm, katalog produktów - wszelkie prawa zastrzeżone)